Sportowa Czwórka

W celu rozbudzania zainteresowań i pasji sportowych uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego oraz dbania o ich kondycję fizyczną, w szkole realizowany jest projekt „Sportowa Czwórka”. Inicjatywa ta ma zachęcić do systematycznego i świadomego uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze fizycznej. Każdego roku, wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, nauczyciele wychowania fizycznego proponują chętnym różne zajęcia sportowo-rekreacyjne, zachęcają do udziału w rozgrywkach sportowych, a najzdolniejszym reprezentowanie szkoły w rywalizacji międzyszkolnej.

W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzone są sekcje: siatkówki, koszykówki, badmintona, cheerleaderek. Organizowane rokrocznie mistrzostwa szkoły w wielu dyscyplinach indywidualnych i drużynowych pozwalają wybrać przedstawicieli liceum do rozgrywek międzyszkolnych. To oni reprezentują Czwórkę w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży i różnych turniejach. Najważniejszy dla społeczności szkolnej turniej, organizowany od kilku lat, pierwotnie był rozgrywany między zawodnikami IV i VI LO pod nazwą „Dwa brzegi Wisły”. Po trzech latach spowodowanej pandemią przerwy powrócił w marcu 2023 roku jako wiosenny turniej sportowy z nowym partnerem - X LO. Postawa młodzieży oraz zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego przynoszą wspaniałe wyniki w postaci zdobywanych medali i wyróżnień. To one pozwalają Czwórce utrzymać wysoką pozycję na sportowej mapie krakowskich liceów.

Znakomitym przykładem życiowej pasji są dla uczniów ich nauczyciele wychowania fizycznego, szczególnie prof. Dominika Guzik-Płuchowska mistrzyni Polski seniorów w badmintonie i prof. Piotr Borowiecki uczestnik wielu biegów maratońskich.

Mamy nadzieję, że projekt „Sportowa Czwórka” jest atrakcyjną ofertą dla wszystkich promujących oraz realizujących zdrowy styl życia. Wierzymy, że z każdym rokiem obejmować będzie swym zasięgiem coraz liczniejsze rzesze uczniów.

Turnieje sportowe

Mistrzynie szkoły