Krajoznawcze wyjazdy

Druga połowa września obfitowała w wyjazdy klasowe, podczas których uczniowie naszej szkoły mieli okazję spędzić ze sobą oraz ze swoimi nauczycielami trochę czasu poza szkolnymi ławami.

20 września 2021 r. klasa 3E wybrała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Pod ziemią uczniowie zwiedzali malownicze solankowe jeziora i pełne magii królestwo wykute w solnej skale. Poznali również historię kopalni oraz dowiedzieli się jak dawniej wyglądała praca górników. Klasa zwiedziła też podziemne ekspozycje Muzeum Żup Krakowskich.

W 24 września 2021 r. klasy 2C i 3D wybrały się na jednodniową wycieczkę do Ojcowa. Podczas spaceru po Ojcowskim Parku Narodowym uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się zarówno o ciekawych zjawiskach przyrodniczych, jak i o interesujących historiach i legendach związanych z Grota Łokietka, Maczugą Herkulesa oraz zamkiem w Pieskowej Skale.

29 września 2021 r. klasa 2B odwiedziła Rezerwat Przyrody w Ciężkowicach oraz Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu. Przyrodniczo-kulturowe wojaże zwieńczone zostały wspólnym klasowym ogniskiem w Lipnicy.