Lekkoatletki z medalami

24 września 2020 r. odbyły się pierwsze tegoroczne zawodów Licealiady, które dla uczennic naszej szkoły zakończyły się sukcesem. Zawodniczki IV LO w pierwszym rzucie Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadpodstawowych zdominowały konkurencje biegowe, zdobywając w każdej medale.

Rewelacyjnie rozpoczęta sztafeta 4×100 (w składzie: Iza Grzanka, Zuza Hajduk, Zuza Kustra, Pola Mastalerz), zdecydowanie pokonała konkurencję, zdobywając złoty medal. Następnie w szranki stanęły zawodniczki w biegu na 400 m, a na medalowych pozycjach zameldowały się Zuza Kustra (srebrny medal i rekord szkoły) oraz Zuza Hajduk (brąz). Również wiele emocji dostarczył bieg na 800 m, który przyniósł srebrny medal Ali Ulidowskiej. Kończący zawody sprint na 100 m był popisem Poli Mastalerz, która czasem 12,80 s wygrała tę konkurencję i pobiła 12 letni rekord szkoły!!!

W konkurencjach technicznych z powodzeniem pchały kulą Martyna Matoga, Natalia Wiśniewska oraz Julia Kotaba. Ta ostatnia, najmłodsza zawodniczka wpisała się na listę rekordzistek szkoły. W skoku w dal naszą szkołę reprezentowały Paulina Nowak oraz Amelia Pawlikowska, które swoimi osiągnięciami przypieczętowały drużynowe zwycięstwo Czwórki.

Wielkie brawa dla dziewcząt, którym życzymy wielu sukcesów w zbliżających się zawodach wojewódzkich.

Zawody.09.2020.1
Zawody.09.2020.2