Wymiany

Międzynarodowe spotkania młodzieży to okazja do wspólnej nauki, zabawy i nawiązywania przyjaźni. Umożliwiają uczestnikom aktywną naukę języka podczas pobytu w obcym kraju oraz poznawanie  kultury i sztuki, a także codziennych obyczajów rówieśników z innego państwa.

Dzięki wspólnym spotkaniom, wycieczkom i lekcjom, młodzi ludzie obalają stereotypy, są bardziej otwarci na zmiany, a czasem przekonują się także, że to, co najlepsze, mają przecież u siebie.

Młodzi uświadamiają sobie, co ich łączy pomimo innej szerokości geograficznej, a co dzieli…

IV Liceum Ogólnokształcące organizuje wymiany od 1985 roku i obecnie prowadzi współpracę ze szkołami z Niemiec i Włoch. W latach poprzednich nasi uczniowie wyjeżdżali także do Francji, Szkocji, Szwecji i USA.

Kontakt w sprawie wyjazdu:

Niemcy – prof. Magdalena Krcha

Włochy – prof. Krystyna Urbanek- Czech