Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropka… Niby nic takiego. 
A jednak może stanowić punkt wyjścia do czegoś naprawdę niezwykłego.
15 września 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, pomysłowości, łamania schematów i nieszablonowego myślenia – obchodzimy go oczywiście również w Czwórce! Tylko, że w naszej szkole świętować będziemy aż do końca miesiąca zapraszając wszystkich uczniów (szczególnie serdecznie pierwszoklasistów!) do włączenia się w działania naszych kreatywnych i pomysłowych grup:

  • Jaszczwóry
  • DziAK
  • Ad Libitum
  • Pogaduszki u Kościuszki
  • Samorząd Uczniowski i wszystkie jego sekcje (m.in. telewizja szkolna, cheerliderki, sekcja dopingu, fotografowie szkolni)
  • Grupa wolontaryjna „Być razem’

A skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

W 2003 roku kanadyjski pisarz Peter Reynolds wydał jedną ze swoich najsłynniejszych książek – niepozorną, cieniutką „Kropkę”, którą zadedykował swojemu nauczycielowi matematyki uczącemu go w siódmej klasie. To właśnie pan Matson zamiast ukarać niesfornego Petera za brak uwagi i bazgranie po zeszytach (w których powinny się znaleźć matematyczne obliczenia), zaproponował mu przełożenie „nudnego” podręcznika do matematyki na… komiks. Dziś „Kropka” jest symbolem potęgi wyobraźni, którą zapoczątkować może jeden niepozorny punkcik.

Nauczyciele naszego liceum także inspirują uczniów do pomysłowych i twórczych działań! A Międzynarodowy Dzień Kropki jest wspólnym świętem całej społeczności Czwórki..