Języki obce

W IV Liceum Ogólnokształcącym uczniowie objęci są nauczaniem dwóch języków obcych nowożytnych. Są to: język angielski oraz do wyboru: język niemiecki, język francuski, język włoski, język rosyjski.

NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH W LICEUM TRZYLETNIM

• Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski, nauczany na poziomie rozszerzonym. Kwalifikowanie do grup odbywa się w obrębie oddziału.
  • Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym w wymiarze trzech godzin tygodniowo. Do wyboru grupy dla początkujących (język niemiecki, francuski, włoski i rosyjski) oraz dla kontynuujących naukę (język francuski i niemiecki).

NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH W LICEUM CZTEROLETNIM

• Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski. Kwalifikowanie do grup odbywa się w obrębie oddziału.
  • Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Do wyboru grupy dla kontynuujących naukę (język francuski i niemiecki) oraz dla początkujących (język włoski i rosyjski).
    W miarę możliwości organizacyjnych i przy odpowiedniej liczbie chętnych mogą być także tworzone grupy języka niemieckiego i francuskiego dla początkujących. Informacja o takiej możliwości podawana jest w ofercie rekrutacyjnej na dany rok szkolny a ostateczna decyzja o utworzeniu (lub nieutworzeniu) danej grupy podejmowana po zakończonym naborze do klasy pierwszej.
  • Uwaga! Wybór drugiego języka nie dotyczy oddziału realizującego język angielski i niemiecki w zakresie rozszerzonym.

DZIAŁANIA WSPIERAJĄCE NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH

Zainteresowani uczniowie uczestniczyć w wyjściach, wycieczkach i wymianach międzynarodowych, pozwalających doskonalić umiejętności językowe.