Oferta pozaszkolna

• Koncert „Małopolska dla Maturzystów”

Samorząd Województwa Małopolskiego serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów – absolwentów, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz osoby towarzyszące na pełen atrakcji koncert „Małopolska dla Maturzystów”, który odbędzie się  23 czerwca 2018 r. (sobota), o godzinie 16.30,  w TAURON Arenie w Krakowie.

• Feryjne zajęcia otwarte

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana w czasie ferii zimowych organizuje otwarte zajęcia dla młodzieży. W programie m.in.: wykłady, wycieczki edukacyjne, pokazy filmów, warsztaty. Termin 12-23 lutego 2018 roku. Wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram zajęć feryjnych – afisz

Plan zajęć feryjnych

Skrócony kurs wykładów z historii najnowszej

Informacje i zgłoszenia: tel. 506 012 661 lub e-mail kmtpnis@cmjordan.krakow.pl

• Spotkania matematyków

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Krakowski serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania matematyków” 8 lutego 2018 roku o godz.17.00.

Tematem zajęć będą wariacje na temat powierzchni jedno- i dwustronnych. W roli głównej wstęga Mobiusa i wspólna budowa butelki Kleina. Ponadto niespodzianka na Walentynki.

Szczegóły w załączniku

• Zajęcia laboratoryjne z chemii dla maturzystów

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach 12-14 lutego 2018 r. organizuje zajęcia laboratoryjne z chemii dla maturzystów. Szczegółowe informacje na temat zajęć znajdują się na stronie warsztatów dla maturzystów:

Zapisy na warsztaty są możliwe do 7 lutego 2018 roku, decyduje kolejność zgłoszeń.

• Teatr Łaźnia Nowa zaprasza

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza uczniów liceów na dwa wydarzenia: instalację „Szkoła Utopii” (28 października 2017 r.) oraz spektakl „Matka Gyubala Wahazara” (16 i 17 listopada 2017 r.)

Opis wydarzeń

• Warsztaty „Zaplanuj z nami wystawę Małopolskiego Centrum Nauki – Kraków”

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza nauczycieli i uczniów do współtworzenia wystawy Małopolskiego Centrum Nauki.

Małopolskie Centrum Nauki będzie instytucją kultury propagującą edukację poprzez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe. Ważnym elementem jego oferty będzie wystawa zawierająca ok. 200 różnorodnych eksponatów: multimedialnych i mechanicznych. Powstaną one w drodze konsultacji z naukowcami, nauczycielami i uczniami. Celem nadchodzącego spotkania warsztatowego jest opracowanie zagadnień, które zdaniem uczestników powinny być prezentowane w centrum. Do udziału w warsztatach 28 października 2017 r. organizatorzy zapraszają nauczycieli, naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów, artystów, regionalistów i pasjonatów techniki.

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania limitu miejsc (30).

Formularz zgłoszeniowy: https://www.malopolska.pl/warsztaty-zaplanuj-z-nami-wystawe-malopolskiego-centrum-nauki-krakow

• Wykłady i warsztaty dla licealistów na Wydziale Biochemii Biofizyki i Biotechnologii UJ

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje wykłady i warsztaty przygotowane specjalnie z myślą o licealistach. Harmonogram zajęć znajduje się na stronie internetowej  wydziału w zakładce oferta dla szkół. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wymaga jedynie wcześniej rejestracji

Komplet informacji www.wbbib.uj.edu.pl/oferta-dla-szkol