Oferta pozaszkolna

• Złote warsztaty Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska zaprasza uczniów do wzięcia udziału w „Złotych Warsztatach” – zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. warsztaty prowadzone są w dziedzinach, w których jest organizowany konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

• Spotkania matematyków

Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk w Centrum Młodzieży zaprasza uczniów do udziału w spotkaniach matematyków – wykładach popularyzujących matematykę.

Program spotkań

Ze względów organizacyjnych konieczne potwierdzenie drogą e-mailową obecności na wykładzie.

• Zagraj w biznes w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

Chcesz wcielić się w rolę twórcy miasta, stać się zarządcą linii kolejowych, handlarzem diamentów, a może wolisz sprawdzić się w roli potentata naftowego, bankiera, kupca? Jeśli chcesz poćwiczyć umiejętność strategicznego myślenia lub po prostu spędzić miło sobotę?– zapraszamy na spotkanie z planszówkami!

Czekać będą na was gry dla uczestników w każdym wieku, taki jak: Alhambra, Splendor, Nowy Jork, 7 cudów świata, Majestat, Na sprzedaż, Super farmer, Wsiąść do pociągu, Kingdomino, Catan, Dolinę Kupców.

Nie musisz znać zasad, wyjaśnimy ci jak grać we wszystkie gry. Przyjdź sam lub ze znajomymi, dobra zabawa gwarantowana! Czekają gry:

Alhambra – stwórz najpiękniejszą Alhambrę zatrudniając najlepszych budowniczych, ale pamiętaj! Każdy z budowniczych chce zapłaty w swojej walucie. Rozsądek przy dysponowaniu pieniędzmi to podstawa. Czy w twoim mieście powstanie ogromny ogród czy najdłuższy mur? Sam zdecyduj czym zdobędziesz zwycięstwo.

Splendor – nic tak nie rozpala zmysłów jak diamenty. Wciel się w rolę renesansowego kupca, nabywaj kopalnie najdroższych kruszców, a kto wie, może właśnie ciebie odwiedzi  przedstawiciel magnaterii?

Nowy Jork – chciałbyś sprawdzić się jako deweloper w  jednej z największych metropolii na świecie? Buduj najwyżej i najwięcej!

7 cudów świata – weź udział  w cywilizacyjnym wyścigu, stwórz największe cudy architektury. Sprawdź swoje umiejętności handlowe i stwórz prawdziwą potęgę!

Majestat  – tron w królestwie jest nieobsadzony, jak go zdobyć? Jak uzyskać majestat? Stań w szranki jako pretendent do korony. Pamiętaj jednak, by uzyskać i utrzymać władzę warto mieć wielu popleczników.

Na sprzedaż – kupuj nieruchomości i sprzedawaj je z ogromnym zyskiem. Licytuj, oceniaj wartość i przewiduj ruchy przeciwnika. Blef i pokerowa twarz sprawdzą się w rozgrywce doskonale.

Super Farmer – prowadź swoja farmę, hoduj zwierzęta, ale uważaj! W okolicy grasuje wilk i lis, które chętnie na nie zapolują

Wsiąść do Pociągu – wsiądź do pociągu i oddaj się przygodzie. Twórz najlepsze połączenia, realizuj zadania i stań się kolejowym potentatem.

Kingdomino – zbuduj swoje  królestwo. Obierz odpowiednią taktykę, by twoje włości nie rozniosły się ponad miarę.

Catan – bądź odkrywcą na wyspie Catan. Stwórz osiedla i drogi, by uzyskać jak najwięcej surowców. Sprawdź, jak radzisz sobie w negocjacjach z przeciwnikami.

Dolina Kupców –  jak stać się członkiem Gildlii Wybitnych Handlarzy? Weź udział w rozgrywce podczas jarmarku w Dolinie Kupców. Twórz swoją talię, by w odpowiedniej chwili się jej pozbyć. Buduj stragan i zostań zwycięzcą!

Termin: 17 listopada (sobota), czekamy od godziny 10.00 do 14.00

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, parter, sala nr 53

Zapisy: Wstęp bez wcześniejszych zapisów, zapraszamy!

Więcejwww.rajska.infowww.cibie.pl

• Gra terenowa „Szlakiem Niepodległej”

Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zaprasza do wzięcia udziału w Grze Terenowej Szlakiem Niepodległej w Podgórzu, która odbędzie się 18 października 2018 r. (piątek) w Krakowie.

Zgłoszenia do 3 października 2018 r.

Szczegółowe informacje zawiera:

REGULAMIN GRY

FABUŁA GRY

• Kółko Graniaste dla uczniów

Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego eMIL 21.

• na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne
    • koło przeznaczone jest dla wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia
    • każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO
    • koło pracuje wyłącznie przez Internet (e-learning)
    • koło trwa od 8 października 2018 r. do 11 stycznia2019 r. (to jest już dwudziesta pierwsza edycja)
    • każdy uczeń ma kontakt z prowadzącym
    • pracy towarzyszy bardzo dobra ZABAWA.

Już teraz można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć DEMO: http://upel.agh.edu.pl/kola/

Aby zgłosić ucznia na koło eMiL 21 wystarczy wysłać email na adres:Michał Oczko: oczko@agh.edu.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko ucznia, nazwę i adres szkoły oraz koniecznie adres email ucznia (potrzebny do komunikacji podczas zajęć).

Liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.