Pożegnanie Absolwentów

To nie była uroczystość pożegnania absolwentów podobna do tych z poprzednich lat. Ale też tegoroczne zakończenie nauki przez uczniów klas III odbyło się w niecodziennych okolicznościach. Mamy jednak nadzieję, że dla naszych Absolwentów było wyjątkowe. Bardzo nam na tym zależało.

Pożegnanie Czwórkowych Abiturientów 24 kwietnia 2020 r. było trzyetapowe. Najpierw Dyrektor szkoły pani Beata Zgutka, w swoim okolicznościowym wpisie przypomniała tegorocznym Absolwentom, że już na zawsze wpisali się do księgi historii szkoły.

pozegnanie (1)

Rozpoczęli naukę w IV LO w roku szczególnym, jubileuszowym – obchodziliśmy wtedy 125 rocznicę założenia szkoły i 200 rocznicę śmierci Patrona. Kiedy byli w drugiej klasie, świętowaliśmy wspólnie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i 225 rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. A kończą szkołę w trakcie realizacji projektu „Absolwenci szkoły”, który mamy nadzieję doprowadzi nas do kolejnego jubileuszu – 130 – lecia szkoły…. Sądzimy zatem, że spotkamy się znowu niedługo.

Dyrektor szkoły życzyła Absolwentom umiejętności doceniania tego, co już osiągnęli i sztuki cieszenia się chwilą a także chęci do nauki i rozwoju przez całe życie.

Zaprezentowała też sylwetki Absolwentów, nagrodzonych w tym roku szkolnym.

Najwyższe wyróżnienie, czyli Prawo wbicia gwoździa z własnym nazwiskiem w drzewce sztandaru szkoły otrzymało 17 osób;

 

30 osobom przyznano Złoty Medal za bardzo wysokie wyniki w nauce;

Nagrodą Dyrektora Szkoły za wyjątkowe osiągnięcia uhonorowano 7 osób;

Za wieloletnią pracę na rzecz potrzebujących pomocy w ramach stałego wolontariatu przyznano 8 Złotych Serc;

Srebrną Lirę otrzymało 5 członków grupy artystycznej „Jaszczwóry”.

7 uczniów wyróżniono Srebrną Maską za pracę w grupie Dziedzictwa i Animacji Kultury – „DziAK”;

18 osób zdobyło Złoty Wawrzyn za osiągnięcia sportowe.

Nagrody przyznano także 9 uczniom pracującym w redakcji czasopisma szkolnego „Pogaduszki u Kościuszki”, 6 uczniom reprezentującym szkołę w poczcie sztandarowym oraz 25 działającym w Samorządzie Uczniowskim oraz jego sekcjach.

Ale prawdziwa niespodzianka czekała Absolwentów po południu. W przygotowanym na tę okoliczność filmie przepiękne życzenia złożyli Abiturientom Wychowawcy klas, Pedagog szkolny, Sekretarz szkoły i Przewodnicząca SU a Dyrekcja szkoły prezentowała kolejne części filmu – wspomnieniowy pokaz zdjęć i filmik podsumowujący 3 lata działalności grupy „Jaszczwóry”, przygotowany przez tegorocznego Absolwenta. Mamy nadzieję, że to spotkanie z dawno niewidzianymi Osobami a także podsumowanie 3 lat w Czwórce było dla Maturzystów miłym akcentem w obecnej rzeczywistości.

Trzecim elementem pożegnania były podziękowania. W swoim drugim wpisie Dyrektor szkoły w sposób szczególny podziękowała wychowawcom,  nauczycielom i pedagogom za ich trud, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie młodzieży do dorosłego życia. Rodzicom za wspieranie działań nauczycieli i wspaniałą współpracę ze szkołą. A Maturzystom za  to że przed laty wybrali Czwórkę na swoją szkołę, że współtworzyli jej życie bardzo aktywnie i wspaniale reprezentowali ją w różnych dziedzinach.

Pozostaje nam tylko życzyć naszym Absolwentom wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym! Do zobaczenia w czerwcu :)