Projekt Lalka

Rok temu klasa 2A (wtedy oczywiście 1A) wzięła udział w projekcie z języka polskiego, który był zainspirowany malarstwem barokowym. Kto jeszcze nie widział „żywych obrazów” (nie mylić z trupami😉 ) w ich wykonaniu, niech koniecznie poszuka w archiwum szkoły. Ad rem! W tym roku, wiosną A.D. 2021, zaprosiłam uczniów klasy matematycznej do nowego projektu: „Lalka Forever!”, który właśnie się zakończył.  Zadaniem grup było opracowanie gry komputerowej, planszowej, prezentacji na wskazany temat (matematyka, ekonomia, wynalazki…) lub… zrobienie filmu czy teledysku, zainspirowanych oczywiście, fabułą powieści Prusa.

Uczniowie pokazali, co potrafią zrobić z XIX- wiecznym tekstem literackim, co z niego wyczytać, jak uatrakcyjnić pracę nad nim. Polecamy spojrzeć na tę „maturalną” lekturę oczami uczniów 2A, którym gratulujemy pomysłowości i talentów artystycznych.

prof. Magdalena Mazuga-Millan