Oferta edukacyjna

1. IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Krakowie w roku szkolnym 2019/2020 planuje utworzyć następujące oddziały klasy pierwszej dla uczniów po gimnazjum:

Oddział Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym Przedmioty uzupełniające Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym

pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej

informatyka

fizyka

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z matematyki i fizyki. Ponadto młodzież ma dostęp do pracowni fizycznych AGH, bierze udział w wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych.

fizyka

Kształcenie fizyki wspomagane jest pokazami i doświadczeniami w uczelnianych laboratoriach. Ponadto uczniowie mają możliwość rozwijania swoich matematycznych zainteresowań poprzez uczestnictwo w wykładach uniwersyteckich.

informatyka

geografia

Kształcenie geografii wspomagane jest zajęciami praktycznymi, organizowanymi przy współpracy z uczelniami Krakowa. Ponadto uczniowie mają możliwość rozwijania swoich matematycznych zainteresowań poprzez uczestnictwo w wykładach uniwersyteckich.

pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

historia i społeczeństwo

elementy ekonomii (program autorski)

geografia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach organizowanych w gmachu uczelni, prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Ponadto młodzież bierze udział w wykładach oraz spotkaniach z pracownikami naukowymi UEK.

E

pod patronatem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego

chemia

biologia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych i wykładach z biologii organizowanych w gmachu uczelni, prowadzonych przez pracowników naukowych.

pod patronatem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego

chemia

G

pod patronatem Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego

przyroda

postawy języka łacińskiego (program autorski)

historia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie biorą udział w zajęciach w Instytucie Historii UJ, realizowane są wspólne projekty edukacyjne. Uczniowie tego oddziału uczestniczą także w dodatkowych zajęciach, prowadzonych przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

H

pod patronatem Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

wiedza o społeczeństwie

przyroda

edukacja medialna (program autorski)

historia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w zajęciach w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ oraz wspólnych projektach edukacyjnych. Dodatkowo kształcenie wspierane jest współpracą z Muzeum Historii Fotografii i ARTETEKĄ Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz kinem studyjnym KIKA.

2. NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH

• Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski, nauczany na poziomie rozszerzonym.
      • Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym w wymiarze trzech godzin tygodniowo. Do wyboru grupy dla początkujących (język niemiecki, francuski, włoski i rosyjski) oraz dla kontynuujących naukę (język francuski i niemiecki).

3. DODATKOWA OFERTA EDUKACYJNA (od klasy drugiej)

• koło języka hiszpańskiego
      • podstawy języka łacińskiego