Oferta edukacyjna

1. IV Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Krakowie w roku szkolnym 2019/2020 planuje utworzyć następujące oddziały klasy pierwszej dla uczniów po szkole podstawowej:

Oddział Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym Przedmiot uzupełniający Przedmioty punktowane w postępowaniu rekrutacyjnym

pod patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej

informatyka

fizyka

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z matematyki i fizyki. Ponadto młodzież ma dostęp do pracowni fizycznych AGH, bierze udział w wykładach i ćwiczeniach laboratoryjnych.

pod patronatem Politechniki Krakowskiej

język angielski

fizyka

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z matematyki i fizyki organizowanych w gmachu uczelni, prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Ponadto młodzież bierze udział w wykładach oraz spotkaniach z pracownikami naukowymi PK.

pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

geografia

elementy ekonomii (program autorski)

geografia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach organizowanych w gmachu uczelni, prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Ponadto młodzież bierze udział w wykładach oraz spotkaniach z pracownikami naukowymi UEK.

pod patronatem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego

chemia

biologia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych i wykładach z biologii organizowanych w gmachu uczelni, prowadzonych przez pracowników naukowych.

E

pod patronatem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego

chemia

elementy biochemii w kryminalistyce (program autorski)

biologia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych i wykładach z biologii organizowanych w gmachu uczelni prowadzonych przez pracowników naukowych.

pod patronatem Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

historia

edukacja medialna (program autorski)

historia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie biorą udział w zajęciach w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnicząc w realizacji wspólnych projektów edukacyjnych. Dodatkowo kształcenie wspierane jest współpracą z Muzeum Historii Fotografii i ARTETEKĄ Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz kinem studyjnym KIKA.

G

pod patronatem Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego

wiedza o społeczeństwie

edukacja prawna (program autorski)

historia

W ramach współpracy z uczelnią uczniowie biorą udział w zajęciach w Instytucie Historii UJ, realizowane są wspólne projekty edukacyjne. Uczniowie tego oddziału uczestniczą także w dodatkowych zajęciach, prowadzonych przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

H

język angielski

język niemiecki

wiedza o społeczeństwie

historia

Kształcenie języków obcych w tym oddziale wspomagane jest zajęciami, wyjściami i wyjazdami umożliwiającymi doskonalenie umiejętności językowych w praktyce.

2. NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH

• Pierwszym językiem obcym w każdej klasie jest język angielski.
      • Nauczanie drugiego języka odbywa się w systemie międzyoddziałowym. Do wyboru grupy dla początkujących (język niemiecki, francuski, włoski i rosyjski) oraz dla kontynuujących naukę (język francuski i niemiecki).
      • Uwaga! Wybór drugiego języka nie dotyczy oddziału H.

3. DODATKOWA OFERTA EDUKACYJNA (od klasy drugiej)

• koło języka hiszpańskiego
      • podstawy języka łacińskiego