Terminarz rekrutacji

23 czerwca 2023 r. (piątek) – 10 lipca 2023 r. (poniedziałek)

1. UZUPEŁNIENIE WNIOSKU O ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I ZAŚWIADCZENIE O WYNIKU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY. Dokumenty można składać elektronicznie ALBO osobiście.
    1. Składanie wniosku elektronicznie możliwe jest przez system rekrutacyjny OMIKRON. Należy przesłać następujące dokumenty:
      • skan lub czytelne fotografie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
      • skan lub czytelne fotografie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    2. Uwaga: Wyżej wymienione dokumenty muszą być potwierdzone przez rodzica/prawnego opiekuna podpisem elektronicznym
    3. Złożenie dokumentów osobiście możliwe jest w szkole w godzinach pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej. Należy złożyć:
      • kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej poświadczonej za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
      • kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty poświadczonej za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej, którą kandydat ukończył lub oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    Harmonogram pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej w dniach 23 czerwca – 10 lipca 2023r.
    23 czerwca 2023r. (piątek) 12:00 – 14:00
    28 czerwca 2023r. (środa) 12:00 – 14:00
    06 lipca 2023r. (czwartek) 10:00 – 15:00
    07 lipca 2023r. (piątek) 10:00 – 15:00
    10 lipca 2022r. (poniedziałek) 10:00 – 15:00

2. W DNIACH 23 CZERWCA  – 10 LIPCA 2023r. KANDYDACI MOGĄ TAKŻE DOKONAĆ ZMIAN WE WNIOSKU O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ, W TYM ZMIANY SZKÓŁ, DO KTÓRYCH KANDYDUJĄ.

Zmian można dokonać tylko po wcześniejszym złożeniu w szkole pierwszego wyboru wniosku o anulowanie wcześniej złożonego i potwierdzonego w systemie OMIKRON  wniosku o przyjęcie do szkoły. Wniosek musi być złożony osobiście przez rodziców/prawnych opiekunów kandydata, w godzinach pracy SKR.

SKŁADANIE PRZEZ KANDYDATÓW, DLA KTÓRYCH IV LO JEST SZKOŁĄ PIERWSZEGO WYBORU NOWYCH LUB POPRAWIONYCH WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.

Dokumenty można składać elektronicznie ALBO osobiście.

• wniosek o przyjęcie do szkoły wypełniony w systemie rekrutacyjnym OMIKRON
      • w załączeniu do wniosku należy przesłać dokumenty potwierdzające spełnienie dodatkowych kryteriów (jeżeli zostały zaznaczone we wniosku).
      • skan lub czytelne fotografie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
      • skan lub czytelne fotografie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    2. Uwaga: Wniosek oraz wymienione dokumenty muszą być potwierdzone przez rodzica/prawnego opiekuna podpisem elektronicznym
    3. Składanie wniosku osobiście przez rodzica/prawnego opiekuna możliwe jest w szkole w godzinach pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej. Należy złożyć:
      • wniosek o przyjęcie do szkoły wypełniony w systemie OMIKRON, wydrukowany i podpisany przez rodzica/prawnego opiekuna i kandydata
      • dokumenty potwierdzające spełnienie dodatkowych kryteriów (jeżeli zostały zaznaczone we wniosku)
      • kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty poświadczonej za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły lub oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    4. Uwaga: Osobiste złożenie wniosku oraz wymienionych dokumentów możliwe jest w godzinach pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej.

19 lipca 2023 r. (środa) godzina 12.00

OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I KANDYDATÓW NIEZAKWALIFIKOWANYCH DO SZKOŁY.
    Listy zostaną opublikowane na tablicy w budynku IV LO.

19 lipca 2023 r. (środa) – 26 lipca 2023 r. (środa)

POTWIERDZENIE PRZEZ RODZICA KANDYDATA WOLI PODJĘCIA NAUKI W IV LO POPRZEZ DOSTARCZENIE:

• oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
    • oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
    • dwóch fotografii kandydata – podpisanych imieniem i nazwiskiem
    • wydrukowanego z systemu OMIKRON „Wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej” (dotyczy tylko tych kandydatów, dla których IV LO nie jest szkołą pierwszego wyboru)

Harmonogram pracy Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej w dniach 20 – 25 lipca 2023r.

19 lipca 2023r. (środa) 12:00 – 15:00
    20 lipca 2023r. (czwartek) 10:00 – 14:00
    21 lipca 2023r. (piątek) 10:00 – 14:00
    24 lipca 2023r. (poniedziałek) 10:00 – 14:00
    25 lipca 2023r. (wtorek) 12:00 – 14:00
    26 lipca 2023r. (środa) 12:00 – 14:00

27 lipca 2023 r. (czwartek) godz. 12.00

OGŁOSZENIE LISTY KANDYDATÓW PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO SZKOŁY
    Listy zostaną opublikowane na tablicy w budynku IV LO.

Jeżeli po tym terminie szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami, wówczas w dniach 28 lipca – 04 sierpnia 2023r. przyjmowane będą wnioski, od kandydatów starających się o przyjęcie w rekrutacyjnym postępowaniu uzupełniającym.