Shalom

20 listopada 2017 roku odwiedziła naszą szkołę grupa młodzieży z Rabin High School Tel Aviv z Izraela. Spotkanie z nami było ostatnim etapem podróży po Polsce, którą nasi rówieśnicy z Izraela odbywają co roku w ramach projektu „Bliżej siebie. Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”. Przebywając w Polsce podążają śladami społeczności żydowskiej, poznają historię i kulturę swoich przodków. Wizyta w polskiej szkole jest możliwa dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Kultury i Sportu Izraela, Instytutu Polskiego w Tel Avivie oraz Instytutu Yad Vashem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Polsce, trwającej od 2002 roku.

Tegoroczne spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej atmosferze. Zaczęło się od powitania i wzajemnego przedstawienia w górnej sali gimnastycznej. Następnie w grupach odbyły się warsztaty integracyjne, wspólne zabawy, prezentacje, rozmowy, wymiana doświadczeń szkolnych oraz adresów mailowych…

Pomimo fantastycznej aury tego spotkania, czas nieubłaganie płynął i trzeba było się rozstać. Pożegnaliśmy naszych nowych przyjaciół muzyczną dedykacją w wykonaniu szkolnego zespołu Ad Libitum. Dziękujemy za spotkanie. Do zobaczenia za rok.