Sportowa Czwórka

 


„Czwórka” aktywna?

Tak i to nie tylko naukowo!

Są i tacy, wśród naszych uczniów, którym udaje się skutecznie łączyć naukę z aktywnością fizyczną. Z nich wybierane są te osoby, które reprezentują IV LO na arenie międzyszkolnej. Selekcjonerami w szkolnej rzeczywistości są nasi skuteczni, a zarazem sympatyczni nauczyciele wychowania fizycznego.


Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2017/18:

 

 

  • 1 miejsce w biegu na 100 m i w biegu na 800 m kobiet w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajęła Małgorzata Kądziołka
  • 1 miejsce w pchnięciu kulą kobiet w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajęła Aleksandra Grela
  • 1 miejsce w biegu na 100 m mężczyzn w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajął Jakub Pierwoch
  • 1 miejsce w biegu na 400 m mężczyzn w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajął Shamte Ndiaye
  • 1 miejsce w biegu na 1500 m mężczyzn w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajął Kamil Kowalczyk
  • 1 miejsce w pchnięciu kulą mężczyzn w V Mistrzostwach Szkoły w Lekkoatletyce 27 września 2017 zajął Eryk Stępień

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/17:

  • 10 miejsce w kategorii M16 (mężczyźni w wieku 16 -19 lat) w Cracovia Maraton na Rolkach 30 kwietnia 2017 zajął Jakub Kawula
  • 5 miejsce w kategorii M16 (mężczyźni w wieku 16 -19 lat) w Cracovia Maraton na Rolkach 30 kwietnia 2017 zajął Michał Krzynówek
  • 17 miejsce w kategorii K20 (kobiety w  wieku 18- 29 lat) w Cracovia Maraton 30 kwietnia 2017 zajęła Anna Węgrzynowicz
  • 3 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 3 października 2016 zajęła reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Bułat, Aleksander Chmurzyński, Bartosz Chochliński, Mateusz Kowalski, Łukasz Lasek, Artur Lechowicz, Jan Pieczarkowski, Dominik Róg, Mateusz Sasak, Piotr Sumara i Dominik Róg
  • 8 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 3 października 2016 zajęła reprezentacja dziewcząt w składzie: Kamila Kaczmarczyk, Paulina Mróz, Justyna Nosal, Karolina Pałka, Patrycja Sikora, Zofia Rokitka, Wiktoria Walczak, Anna Węgrzynowicz, Zuzanna Wojtaszek, Kamila Zalewska

     

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/16:

  • 4 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 13 kwietnia 2016 zajął  Jan Tworzydło
  • 5 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 13 kwietnia 2016 zajęła Anna Węgrzynowicz 
  • 3 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie 9 lutego 2016 zajęła reprezentacja w składzie: Kamil Małysa, Piotr Sumara i  Aleksander Chmurzyński
  • 1 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach 12 stycznia 2016 zajęła reprezentacja w składzie: Jakub Bączyński, Maciej Jajte-Pachota i Sebastian Krzemiński
  • 4 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach 12 stycznia 2016 zajął Sebastian Krzemiński
  • 5 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach 12 stycznia 2016 zajął Jakub Bączyński
  • 6 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach 12 stycznia 2016 zajął Maciej Jajte-Pachota
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu motylkowym chłopców 30 listopada 2015 uzyskał Tomasz Wajda
  • 5 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu motylkowym dziewcząt 30 listopada 2015 uzyskała Aleksandra Sendur
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pchnięciu kulą dziewcząt 12 października 2015 uzyskała Julia Zdebska
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 800 m dziewcząt 12 października 2015 uzyskała Gabriela Migała
  • 6 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 1500 m chłopców 12 października 2015 uzyskał Aleksander Chmurzyński
  • 5 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 29 września 2015 zajęła  reprezentacja w składzie: Aleksander Chmurzyński,  Jan Tworzydło, Jakub Bułat, Dominik Róg, Mateusz Kowalski, Piotr Sumara, Ziemowit Kustra, Artur Lechowicz, Maciej Ziółkowski, Jan Waligórski

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/15:

  • 3 miejsce indywidualnie w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 15 kwietnia 2015 zajął  Aleksander Chmurzyński i Jan Tworzydło
  • 4 miejsce drużynowo w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży w badmintonie w kategorii chłopców 13 lutego 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Dominik Stachowski, Piotr Sumara, Kamil Małysa
  • 5 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w snowboardzie w kategorii dziewcząt 5 lutego 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Justyna Strojek, Karolina Turek, Martyna Dudek
  • 9 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w snowboardzie w kategorii chłopców 5 lutego 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Szymon Kempa, Michał Kopeć, Michał Brodnicki
  • 6 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim w kategorii dziewcząt 3 lutego 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Justyna Strojek, Natalia Rycerz, Zuzanna Tworzydło
  • 9 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w narciarstwie alpejskim w kategorii chłopców 3 lutego 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Szymon Kempa, Marcin Skokoń, Mikołaj Pikuk
  • 2 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie w kategorii chłopców 28 stycznia 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Dominik Stachowski, Piotr Sumara, Kamil Małysa
  • 1 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach w kategorii chłopców 23 stycznia 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Maciej Jajte-Pachota, Jakub Bączyński, Sebastian Krzemiński
  • 4 miejsce drużynowo w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach w kategorii dziewcząt 23 stycznia 2015 zajęła reprezentacja w składzie: Magdalena Chwaja, Aleksandra Radwańska, Wioletta Dąbrowa
  • 1 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu dowolnym dziewcząt czyli tytuł Mistrzyni Krakowa 15 stycznia 2015 uzyskała Kaja Kwiatkowska
  • 2 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu motylkowym chłopców czyli tytuł Wicemistrza Krakowa 15 stycznia 2015 uzyskał Tomasz Wajda
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu motylkowym dziewcząt 15 stycznia 2015 uzyskała Aleksandra Sendur
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu dowolnym chłopców 15 stycznia 2015 uzyskał Kacper Zając

 

Wyniki mistrzostw szkoły w lekkoatletyce:

tabela-1-2014-15


Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/14:

  • 1 miejsce w turnieju par na maksy dziewcząt  w brydżu sportowym podczas III Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach umysłowych „Łódzkie 2014” rozegranym w dniach 5-9 kwietnia 2014 w Spale zajęła Aleksandra Pacura
  • 1 miejsce w finałach wojewódzkich Licealiady w pływaniu w stylu motylkowym chłopców czyli tytuł mistrza województwa małopolskiego 30 marca 2014 uzyskał Tomasz Wajda
  • 2 miejsce w finałach wojewódzkich Licealiady w pływaniu w stylu klasycznym chłopców czyli tytuł wicemistrza województwa małopolskiego 30 marca 2014 uzyskał Filip Lechowicz
  • 1 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu dowolnym dziewcząt  czyli tytuł Mistrzyni Krakowa 30 stycznia 2014 uzyskała Kaja Kwiatkowska
  • 2 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu klasycznym chłopców czyli tytuł Wicemistrza Krakowa 30 stycznia 2014 uzyskał Filip Lechowicz
  • 2 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w stylu motylkowym chłopców czyli tytuł Wicemistrza Krakowa 30 stycznia 2014 uzyskał Tomasz Wajda
  • 3 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu w klasyfikacji drużynowej zajęła drużyna chłopców w składzie: Adrian Bień, Tomasz Bielec, Mikołaj Czopik, Juliusz Krawiec, Filip Lechowicz, Mateusz Sajler, Szymon Samól, Michał Seweryn, Maciej Truszczyński, Tomasz Wajda, Kacper Zając
  • 1 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach w kategorii chłopców zajęła reprezentacja w składzie: Maciej Jajte-Pachota, Jakub Bączyński i Maciej Okoń
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach w kategorii dziewcząt zajęła reprezentacja w składzie: Katarzyna Płonka, Miłosława Wrona i Aleksandra Radwańska
  • 7-8 ex aequo miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży – Licealiada w badmintonie drużynowym chłopców
  • 11-13 ex aequo miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży – Licealiada w badmintonie drużynowym dziewcząt
  • 4 miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży – Licealiada w koszykówce dziewcząt zajęła reprezentacja w składzie: Aleksandra Błońska, Justyna Grzybowska, Gabriela Mróz, Aleksandra Owca, Joanna Rakoczy, Karolina Szuwalska, Dominika Żabka

Wyniki mistrzostw szkoły w tenisie stołowym:

 

pingpong

 


 Wyniki mistrzostw szkoły w szachach:

 

szachy

 


Wyniki mistrzostw szkoły w pływaniu:

 

pływanie

 


  • 4 miejsce w biegu sztafetowym o szablę Antoniego Stawarza 31 października 2013 zajęła reprezentacja w składzie: Wioletta Dąbrowa, Alicja Kwiatkowska, Marcin Goliński, Jakub Łudzień
  • 4 miejsce w kategorii dziewcząt i 3 miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwach Krakowa w sztafetowych biegach przełajowych 27 października 2013 zajęła reprezentacja w składzie: Anna Bobek, Wioletta Dąbrowa, Klaudia Krawczyk, Izabella Kurleto, Alicja Kwiatkowska, Kaja Kwiatkowska, Adrianna Musiał, Natalia Suder, Karolina Turek, Julia Wilczyńska  oraz Marcin Goliński, Łukasz Litwin, Michał Jachimowicz, Kamil Moskała, Szymon Pamuła, Sebastian Ropek, Michał Seweryn, Maciej Wrzoszczyk.