Spotkanie z Historią

W dniach 15 – 17 listopada 2014, reprezentacja szkoły wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Zaczęło się w Gdańsku” w ramach Młodzieżowej Akademii Samorządowej przy Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana. W projekcie uczestniczyli także studenci z Ukrainy, Rosji i Mołdawii.
Spotkanie młodzieży odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku – miejscu poświęconym solidarnej walce z komunizmem, w którym pokazana jest pokojowa droga Polaków do odzyskania pełnej suwerenności, niepodległości ojczyzny.
Dzięki nowatorskiej aranżacji przestrzeni, połączeniu rekwizytów związanych z wydarzeniami z drugiej połowy XX wieku z najnowocześniejszymi środkami multimedialnymi, zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności stało się fascynującą podróżą przez trudną historię Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Odrębna, obejrzana przez nas wystawa, poświęcona powstaniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego i podpisaniu „Porozumień Sierpniowych” 31 sierpnia 1980 roku, znajduje się w słynnej Sali BHP.
Najważniejszym momentem projektu było pełne wrażeń spotkanie z człowiekiem – legendą, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – Lechem Wałęsą, czyli spotkanie z Historią.

Uczestnicy projektu