Święto Szkoły

Wiosna jest dla naszego liceum szczególna - w marcu obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku obchody miały nieco odmienny charakter. Głównym punktem programu był Wiosenny Turniej Sportowy, rozegrany 24 marca 2023 r. pomiędzy IV LO a X LO w Krakowie na Hali Wisły (relacja z turnieju dostępna TUTAJ).
Wydarzenie to nie było jednak jedyną formą celebracji Święta. Poczet sztandarowy szkoły wraz z prof. Marzeną Korzeniowską uczestniczył w uroczystym złożeniu kwiatów na płycie Rynku Głównego na pamiątkę przysięgi złożonej przez Tadeusza Kościuszkę w 1794 r. W szkole prezentowane są również dwie wystawy przygotowane przez uczniów pod opieką prof. Aleksandy Tyrańskiej: „Kościuszko Patron Szkoły” i „Jak szata zdobiła człowieka”.