Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Aby efektywnie współpracować w przyjaznej atmosferze, trzeba się najpierw dobrze poznać! Dlatego też uczniowie klas pierwszych wybrali się 16 września 2021 r. na wyjazd integracyjny, podczas którego mieli okazję spędzić cały dzień poza murami szkoły wraz ze swoimi wychowawcami oraz nowymi koleżankami i kolegami z klasy.

Klasy 1A i 1C udały się do Rabki, klasa 1B do Koninek, a klasy 1D, 1E i 1F do Poręby Wielkiej. W programie nie zabrakło spotkań i z naturą i z kulturą: były wyprawy górskie np. na Maciejową, Suhorę, Stare Wierchy, ale było też zwiedzanie Muzeum Biograficznego Władysława Orkana, czy uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych w Centrum Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego. Nie zabrakło oczywiście ognisk klasowych, przy których młodzież integrowała się wspólnie śpiewając i tańcząc. Mamy nadzieję, że te wspólne przeżycia zaowocują dobrym współdziałaniem na zajęciach szkolnych, ale też przyjaźniami, które przetrwają wiele lat.