Zakończenie roku szkolnego

Zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok nietypowy. Nasza praca od 12 marca miała postać zdalną a spotkania najczęściej były wirtualne. Nie odbyło się wiele uroczystości szkolnych, nie było wielu zaplanowanych wyjazdów.

Inaczej wyglądało także zakończenie roku szkolnego. Nie było tradycyjnej uroczystości rozdania świadectw, wręczenia nagród. Nie spotkaliśmy się wszyscy wspólnie, żeby rok szkolny podsumować.

Ale nie w naszym stylu jest poddawanie się, gdy przyjdą trudności czy narzekanie – gdy trzeba rozwiązać problem. Dlatego kiedy jedna forma nie jest możliwa, stosujemy inną. I tak też było z zakończeniem roku szkolnego.

Wychowawcy spotkali się online ze swoimi Uczniami, wspólnie świętując zakończenie roku szkolnego. Samorząd Uczniowski wraz z sekcją IV TV przygotował dla wszystkich krótki filmik na pożegnanie roku. A w niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się msza święta na zakończenie roku szkolnego (oczywiście online).

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań i życzeń.

Z tej okazji Dyrektor szkoły Pani Beata Zgutka przygotowała list, skierowany do Kadry szkoły, Rodziców i Uczniów. Podziękowała w nim Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym za trud, wysiłek i zaangażowanie w pracę, Uczniom za wspaniałe wyniki i szereg działań podejmowanych na rzecz szkoły a Rodzicom za wsparcie i wspaniałą współpracę.

Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom IV LO promocji do klasy wyższej, w tym 186 z nich – promocji z wyróżnieniem. Złożyła także gratuluje i podziękowania tym, którzy odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach. Podziękowała także uczniom, którzy czas  i energię poświęcają szkole i działaniom na jej rzecz.

My też dołączamy się do gratulacji.

Rada Pedagogiczna IV LO co roku docenia osiągnięcia, sukcesy i działalność uczniów, przyznając z okazji zakończenia roku szkolnego nagrody. Nagradzani są uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce, 100 % frekwencję, odnoszący sukcesy w konkursach i zawodach a także działający na rzecz szkoły. Nagrody te fundowane są przy wsparciu Rady Dzielnicy XIII Podgórze i Rady Rodziców IV LO, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Nie inaczej było w tym roku. I choć uczniowie nie odebrali jeszcze nagród, już dziś zostali wyróżnieni i docenieni. Gratulujemy!

Przed nami czas wakacji.

Dołączamy się do życzeń złożonych przez Panią Dyrektor – życzymy wszystkim zdrowia i tego abyśmy w dobrej kondycji spotkali się po wakacjach, w realnym a nie wirtualnym świecie, odpoczynku po trudnych miesiącach i wspaniałych  wakacyjnych wrażeń.

Nie zapominajmy jednak, że czas pandemii nie skończył się. Dbajmy o siebie i innych, zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego. I zdrowy rozsądek.

Do zobaczenia we wrześniu!