Wymiany zagraniczne

Międzynarodowe spotkania młodzieży to okazja do wspólnej nauki, zabawy i nawiązywania przyjaźni. Umożliwiają uczestnikom aktywną naukę języka podczas pobytu w obcym kraju oraz poznawanie  kultury i sztuki, a także codziennych obyczajów rówieśników z innego państwa.

Dzięki wspólnym spotkaniom, wycieczkom i lekcjom, młodzi ludzie obalają stereotypy, są bardziej otwarci na zmiany, a czasem przekonują się także, że to, co najlepsze, mają przecież u siebie.

Młodzi uświadamiają sobie, co ich łączy pomimo innej szerokości geograficznej, a co dzieli…

IV Liceum Ogólnokształcące organizowało wymiany od 1985 roku i do roku 2020 współpracowało ze szkołami z Niemiec i Włoch.

W 2018 roku wznowiona została wymiana z Francją.

W latach poprzednich nasi uczniowie wyjeżdżali także do Szkocji, Szwecji i USA.

Od 2020 roku w związku z pandemią zawieszono wyjazdy na wymiany, w zamian po zniesieniu ograniczeń dla podróżujących zaoferowano uczniom bogatą ofertę wycieczek zagranicznych.

OBECNE WYMIANY

Włochy