Dzień Otwarty dla Absolwentów

Z okazji Jubileuszu 130-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego, 15 października 2022 roku, w murach Podgórskiej Czwórki przy ulicy Krzemionki 11 oraz w dawnym budynku szkoły  przy ulicy Zamoyskiego 6 (czyli obecnym budynku  Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2), absolwenci liceum spotkali się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami sprzed kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat.

Szkołę odwiedziło kilkuset absolwentów w różnym wieku. Wśród nich nie brakowało małżeństw, które połączyła Ukochana Czwórka, grup przyjaciół związanych wspomnieniami wspólnie przeżytych szkolnych lat, jak również rodzin, od kilku pokoleń uczących się w IV Liceum Ogólnokształcącym.

Bogato wypełnione zdjęciami, albumami i innymi pamiątkami korytarze, aula i sale lekcyjne gromadziły przybyłych gości, którzy z sentymentem powracali do minionych lat szkolnych. Absolwenci długo rozmawiali ze swoimi ulubionymi profesorami, słuchali koncertu zespołu muzycznego „Ad Libitum”, śpiewali wspólnie z grupą „Jaszczwóry”, spotkali się z wolontariuszami grupy „Być razem”, jak również dziennikarzami szkolnego czasopisma „Pogaduszki u Kościuszki” oraz telewizji IV-TV.

Dzień Otwarty dla Absolwentów dostarczył wszystkim wielu przeżyć, a liczba osób odwiedzających liceum w sobotnie popołudnie oraz ich ciepłe, pełne wzruszeń słowa, niewątpliwie świadczą o wielkim przywiązaniu do Podgórskiej Czwórki, szkoły, której się nie zapomina i z radością do niej powraca.