Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Nie każde liceum może się pochwalić tak oddanymi i lojalnymi absolwentami jak nasza Czwórka. 18 czerwca 2022 r. miała miejsce niezwykła uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy ufundowanej przez maturzystów z rocznika 1962. Jak widać ogromna sympatia absolwentów seniorów do naszego liceum nie osłabła mimo upływu 60 lat od ich egzaminów dojrzałości, a ich życzliwa pamięć o pedagogach kształcących ich w latach szkolnych zaowocowała materialną formą w postaci wspomnianej tablicy.
W uroczystości – obok szanownych absolwentów seniorów – wzięli udział reprezentanci nauczycieli i uczniów: dyrektor Jan Kurzawa, prof. Bogumiła Łowczowska, w imieniu Samorządu Uczniowskiego Gabriela Stoch z klasy 2E, a w imieniu tegorocznych absolwentów Mateusz Kiejko-Kutrzeba. Głos zabrali również organizatorzy ceremonii, czyli absolwenci seniorzy: pan Jacek Lappe oraz ks. Zygmunt Dulewicz. Muzyczną oprawę zapewnił szkolny zespół instrumentalny Ad Libitum. Odsłonięcia tablicy dokonał dyrektor Jan Kurzawa wraz z prof. Ireną Szymowską, zasłużonym pedagogiem i wychowawcą jednej z klas z rocznika 1962, która zaszczyciła wszystkich swoją obecnością.