Please select a nav menu

Turniej "Dwa brzegi Wisły"

Od 2016 roku z inicjatywy samorządów uczniowskich IV LO i VI LO organizowany jest turniej, w którym szkolne reprezentacje współzawodniczą w drużynowych  dyscyplinach sportowych.

Turniej jest okazją do promowania zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, a nade wszystko do budowania więzi i poczucia przynależności do społeczności szkolnej oraz integracji zaprzyjaźnionych szkół z dwóch brzegów Wisły.

Dotychczasowe mecze, w których biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców, rozgrywane były w trzech dyscyplinach: siatkówka, koszykówka oraz piłka nożna. Ponadto cheerleaderki obu szkół, wzbogacając zmagania sportowe występami tanecznymi, rozładowują stres i emocje, tak na boisku, jak i na widowni. Sekcje dopingu dzięki przygotowaniu profesjonalnej oprawy zagrzewają swoich zawodników do walki.

Wszystko to sprawia, że co roku w grudniu hala Wisły Kraków jest areną wspaniałego widowiska, oczekiwanego zarówno przez sportowców, jak i kibiców. Pierwszą edycję turnieju wygrało VI LO. Kolejne trzy edycje kończyły się sukcesem IV LO i to nasi uczniowie dumnie wznosili zwycięski puchar wręczany przez dyrektorów szkół.

Mamy nadzieję, że sportowa rywalizacja z Szóstką stanie się tradycją szkoły, a zawodnicy Czwórki każdego roku będą nam przysparzać wiele radości i wzruszeń, budując także sportową renomę liceum.

130 - lecie szkoły
Filmy o Czwórce